Fier/ Godet nënën me thikë, 30-vjeçari arratiset, por bie në prangat e policisë! 50-vjeçarja në spital

FIER- Një 30-vjeçar ka goditur disa herë me thikë nënën e tij 50-vjeçare. Ngjarja ka ndodhur në shtëpinë e tyre, ku mësohet se Klaudio Çobaj ka goditur nënë e tij me thikë dhe është larguar menjëherë nga vendi i ngjarjes.

50-vjeçarja Drita Çobaj është dërguar menjëherë në spital për ndihmë mjekësore. Motivet e kësaj ngjarjeje nuk dihen ende, ndërsa banorët në zonë thonë se ishte një familje e shkëlqyer dhe se djali nuk ishte person problematik.

“Ai çuni nuk e di të vriste zoti për të. Jemi habitur të tëra. Çun i urtë.

Nuk dimë gjë. Familje e shkëlqyer. Ajo e di, nuk e dimë fare. Djali ishte në emigrim, vinte ikte”, thanë ata.

30-vjeçari ka rënë në pranga pak minuta pasi goditi nënën. Ndonëse fillimisht u arratis, Çobaj u arrestua. Drita Çobaj jetonte me vajzën pasi bashkëshorti i ka vdekur. Sipas fqinjëve të 50-vjeçares, thuhet se djali i saj ishte emigrant në Gjermani dhe kishte 20 ditë që ishte kthyer.

Hetimet nga ana e policisë vazhdojnë për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

 

 

Fqinjet dhe banoret

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord me nismën e PS për të larguar nga funksionet publike bashkëpunëtorët e ish-sigurimit?×

Lajmi i fundit

Tabaku: Standartet dhe vlerat e BE nuk mund të jenë për shitje! Procesi i integrimit rrezikon të kthehet në nul

Tabaku: Standartet dhe vlerat e BE nuk mund të jenë për shitje! Procesi i integrimit rrezikon të kthehet në nul