Fieri vatër e nxehtë e koronavirusit, mbyllen për 4 ditë 12 kopshte dhe çerdhe, shtim rastesh dhe mes pensionistëve

Fieri vijon të mbetet një ndër qytetet me numër të konsiderueshëm qytetarët të prekur nga COVID-19.

Një ditë më parë janë regjistruar 48 raste të reja me COVID, ku aktualisht në Qarkun fier janë 1373 raste aktive me koronavirus.

Sipas gazetarit të Report Tv, Kristaq Thano vihet re një numër i madh i të moshuarve të prekur me COVID, nga ku vetëm ditën e djeshme kanë rezultuar 19 pensionistë të infektuar.

Gjithashtu raportohet për 3 infermierë të prekur me COVID, 2 mjekë, 1 prokuror, 1 gjykatës, ekonomistë, mësues dhe punonjës në institucione të ndryshme.

Shtim të rasteve ka edhe mes bluzave të bardha, ku kryesisht të prekur janë mjekët dhe infermierët në Qendrat Shëndetësore.

Për shkak të përhapjes masive të virusit ditën e sotme janë mbyllur 8 kopshte dhe 4 çerdhe të cilat do të qëndrojnë mbyllur deri ditën e hënë, bën me dije Drejtuesja e Qendrës Ekonomike të Arsimit në Bashkinë e Fierit.


Lajmi kryesor:

656 raste të reja, 10 viktima me COVID-19! Infektohet ambasadori i Kosovës në Tiranë, mbyllen 12 kopshte e çerdhe në Fier! 3 spitalet COVID në limite kapaciteti


er.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    LSI prezanton programin elektoral të njëjtë me atë të vitit 2009 kur erdhi në pushtet. Ju krijon besim realizimi i tij?

Komento

Komente

  • Beqo: 26/11/2020 15:12

    Si Kristaqi si drejtoresha janë më të zotët në punën që bëjnë

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

U kap me 800 gramë kokainë, në pranga një 33-vjeçar në Tiranë! Drogën e kishte fshehur në brez