Film thriller apo fantastiko-shkencorë? Skenar apokaliptik në rrugët e Wuhan, 'qyteti ku lindi vdekja' (VIDEO)

Atë e kanë quajtur "qytet të infektuar" apo edhe "qytet fantazmë".

Nëse në muajt e kaluar Wuhan ishte një qendër e gjallë me 11 milionë banorë, sot rrugët e tij janë të shkreta në kuptimin e vërtetë të fjalës. Njerëzit jetojnë 'të blinduar' në shtëpitë e tyre duke pritur të vijnë' kohë më të mira'.

Ndërkohë, ‘People Daily China’ ka postuar në Twitter video duke ilustruar se çfarë po ndodh në ‘zonën e kuqe’.

"Puna për të dezinfektuar qytetin, në përpjekje për të frenuar përhapjen e koronavirusit kanë filluar".

Imazhet video janë të denja për filmat më të mirë të thriller apo fantastiko shkencorë.

Kamionë dhe punonjës shëndetësie në rrugë duke përhapur dezinfektues.

Duket si një skenar apokaliptik. 

A do të jetë e mjaftueshme për të "pastruar" Wuhan nga koronavirusi?


Lajmi kryesor:

Koronavirusi /Bilance lufte, 242 viktima në 24 orë, totali i të vdekurve 1369, numri i të infektuarve rritet në 60 335 (VIDEO)


/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se strukturat shtetërore i kanë kapacitetet për të përballuar stinën e përmbytjeve?×

Lajmi i fundit

John

Putin: Njerëzit e vaksinuar me Sputnik nuk duhet të privohen nga e drejta për të udhëtuar