Finalja e Europa League, Mourinho: Më shohin thinjat dhe kujtojnë se u plaka, s'tërhiqem

Finalja e Europa League, Mourinho: Më shohin thinjat dhe kujtojnë se u plaka, s'tërhiqem

Jose Mourinho

Sevilla dhe Roma luajnë nesër në 21:00 në "Puskas Arena" në Budapest, sfidën finale të Europa League. Italianët do kërkojnë trofeun e dytë evropian, teksa përballë kanë ekspertët e këtij kompeticioni, që kanë fituar 6 herë trofeun.

Përpara ndeshjes, portugezi i Romës, Jose Mourinho tha se nuk ka ndërmend të tërhiqet. Në një prononcim të dhënë së fundmi për mediet italiane, tekniku theksoi se për faktin se ka shumë vite si trajner njerëzit e mendojnë të vjetër, por shtoi se ka ende edhe shumë punë përpara.

“Unë nuk jam gati për të mbyllur.Unë kam qenë në futboll për shumë vite dhe njerëzit mendojnë se është më shumë i vjetër se unë. Ndoshta ata i shohin flokët e mi të bardhë dhe mendojnë se jam plakur, por nuk jam aq i vjetër sa të mendoj ta mbyll. Do të më shihni edhe për shumë vite të tjera”, tha Mourinho.

Sezonin e shkuar Roma fitoi Conference League në finalen e Tiranës, duke mundur 1-0 Feyennord-in me golin e Zaniolos.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Përplasja për Ukrainën, e drejtoi si duhet Rama KS të OKB?×

Lajmi i fundit

Kina dhe BE do të zhvillojnë dialog të nivelit të lartë ekonomik dhe tregtar në Pekin

Kina dhe BE do të zhvillojnë dialog të nivelit të lartë ekonomik dhe tregtar në Pekin