Firmoset marrëveshja për Qendrën Rinore Petrelë, Veliaj: Gati për European Youth Capital 2022

Tirana bëhet gati për 2022, kur do të jetë Kryeqyteti Europian i Rinisë. Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj nënshkroi marrëveshjen për fillimin e punimeve për Qendrën Rinore në Petrelë.

“Një ditë fantastike për punë të bukura! Firmosëm marrëveshjen për fillimin e punimeve të Qendrës Rinore Petrelë.  Nismë me fokus të rinjtë e qytetit, energjinë e mirë - gati për European Youth Capita l2022”, shkruan Veliaj.

Gjatë 2022-it do të organizohen rreth 1000 aktivitete, me kryefjalë të Rinjtë e Tiranës, Rajonit dhe Europës.

I.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Grupimi Berishës koalicion me LSI për zgjedhjet e 6 marsit. Mendoni se ky vendim do u sjellë:×

Lajmi i fundit

John

'Lypëm dritë, gjetëm terr', qytetarët në Prishtinë protestojnë kundër rritjes së çmimit të energjisë