Fitore me aromë kreu, Milan s’kursehet me Venezia-n dhe merr kreun e Seria A

Milan ka marrë të paktën përkohësisht vendin e parë të Seria A. Kjo pasi ‘djalli’ për llogari të javës së 21 ka mposhtur me rezultatin 0-3 Venezian. Golat në këtë 90 minutësh u realizuan nga Ibrahimovic dhe Hernandez ‘dopietë’.

Si pasojë e fitores Milan është ngjitur në kuotën e 48 pikëve, 2 më shumë se Interi, por zikaltërit kanë dy ndeshje më pak. Ndërkohë po sot luhen edhe 7 ndeshje të tjera të javës së 21 të Seria A.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kë mendoni se do të favorizojë votimi i emigrantëve në zgjedhjet e ardhshme?×

Lajmi i fundit

John

Trishtim për tifozët holandezë, ja si e përjetuan humbjen në rrugët e Tiranës