Fituan Kupën, presidenti i Egnatias 'shfrenon' fantazinë: Dwamena-n s'e lëshoj as për 10 milionë euro, vazhdojmë rrugën

Fituan Kupën, presidenti i Egnatias 'shfrenon' fantazinë: Dwamena-n s'e lëshoj as për 10 milionë euro, vazhdojmë rrugën

Agim Demrozi, presidenti i Egnatias me trofeun e Kupës

Për herë të parë në histori, Egnatia fitoi Kupën e Shqipërisë. Rrogozhinasit e drejtuar nga Edlir Tetova mundën 0-1 Tiranën në finalen e "Elbasan Arena", me gol të Jackson në të 114 minutë nga pika e bardhë e penalltisë.

Në lidhje me këtë sukses, presidenti i ekipit, Agim Demrozi u shpreh i lumtur për Oversport pas trofeut të parë në krye të ekipit. "Hirushja" e Superligës siguroi edhe vendin e tretë, teksa do jetë pjesë e Conference League.

"Në Rrogozhinë kam gjetur njerëzit e duhur për të zhvilluar një projekt shumë të mirë. Lojtarët e huaj që kemi afruar kanë qenë shumë cilësorë dhe e kanë treguar vlerën e tyre. Kemi bërë një merkato shumë të mirë gjatë janarit. Dëamena nuk largohet nga Egnatia edhe sikur të paguajnë 5 apo 10 milionë euro. Ne kemi një projekt dinjitoz dhe do të vazhdojmë përpara", tha Demrozi.

Duket se në Rrogozhinë i kanë idetë të qarta, pasi pas stadiumit model dhe një ekipi simpatik, do përfaqësojnë Shqipërinë në Evropë. Nëse projekti vijon me këto hapa, nuk do jetë çudi që sezonin e ri Egnatia të kërkojë titullin kampion në Superligë.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kërcënimet nga krimi, a duhet forcuar mbrojtja e prokurorëve e gjyqtarëve?×

Lajmi i fundit

Kërcënimet nga bandat kriminale, gazetarja e Report TV, Banushi: 5 prokurorë janë marrë në mbrojtje, të gjithë nga Elbasani

Kërcënimet nga bandat kriminale, gazetarja e Report TV, Banushi: 5 prokurorë janë marrë në mbrojtje, të gjithë nga Elbasani