FORMACIONET ZYRTARE/ Mbrëmje magjike në Champions League, zbardhen titullarët, merret vendimi për Brojën

FORMACIONET ZYRTARE/ Mbrëmje magjike në Champions League, zbardhen titullarët, merret vendimi për Brojën

Trofeu i Champions

Sot në 21:00 luhen gjashtë ndeshjet e radhës në Champions League. Kalendari ka rezervuar duelin mes Chelsea dhe Milan, me tifozët e futbollit që janë sy e veshë nga Londra. Në grupin E prin Milan me 4 pikë, ndërsa Dinamo Zagreb po luan me Salzburg në Austri.

Nga ana tjetër Chelsea ndodhet në kushte jo komode, me Blutë që mbajnë vendin e fundit në grup me 1 pikë. Armando Broja te Blutë e nis nga stoli. Në sfidat e tjera, Juventus pret në Torino Macabi Haifa. Të dyja skuadrat janë në vendin e fundit të grupit H, duke qenë me zero pikë pas dy ndeshjeve të zhvilluara.

Në duelet e tjera, Benfica luan në "Da Luz" me PSG që qëndron në krye të grupit H. Në grupet e tjera luajnë Manchester City - Copenhagen, Real Madrid - Shakhtar dhe Sevilla - Dortmund.

Formacionet zyrtare:

Chelsea - Milan

Real Madrid - Shakhtar

Sevilla - Dortmund

Juventus - Maccabi Haifa

 

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Opozita akuzon Ramën për sulmin ndaj Berishës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Kryeministrja serbe: Kurti po na çon prag të konfliktit, do të kërkojmë rikthimin e trupave tona në Kosovë

Kryeministrja serbe: Kurti po na çon prag të konfliktit, do të kërkojmë rikthimin e trupave tona në Kosovë