Formacioni i vitit në Champions League, dominojnë finalistët Real e Dortmund! Çmim special për Vinicius dhe Bellingham

Formacioni i vitit në Champions League, dominojnë finalistët Real e Dortmund! Çmim special për Vinicius dhe Bellingham

Real Madrid me trofeun e Championsit

Me mbylljen e sezonit dhe fitimit për herë të 15 nga Real madrid i Champions League, është publikuar edhe formacioni më i mirë i këtij sezoni. Dy finalistët, Real Madrid dhe Dortmund dominojnë me nga 4 lojtarë nga 11 që janë gjithsej. Për spanjollët në formacionin e vitit në Champions janë Vinicius Junior, Bellingham, Rudiger dhe Carvajal, ndërsa për Dortmund Sabitzer, Maatsen, Hummels dhe portieri Kobel.

Tre lojtarët e tjerë janë Kanë i Bayern, Foden i Manchester Cityt, të dy në sulm dhe Vitinha në mesfushë i Paris SG. Lojtari i sezonit është zgjedhur Vinicius Junior, ndërsa Bellingham lojtari i ri më i mirë i vitit.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

'Tipologji e re e turizmit në Shqipëri', eksperti: Vijnë shumë të rinj! Jo për plazhe por për ture, Gjirokastra nga më të preferuarit

'Tipologji e re e turizmit në Shqipëri', eksperti: Vijnë shumë të rinj! Jo për plazhe por për ture, Gjirokastra nga më të preferuarit