Formula 1/ Verstappen rikthehet shpejt fitues, skuderia merr titullin kampion për konstruktorë

Formula 1/ Verstappen rikthehet shpejt fitues, skuderia merr titullin kampion për konstruktorë

Max Verstappen në vijën e finishit

Max Verstappen është rikthyer shpejt te fitorja në Formula 1 pas javës së kaluar kur Carlos Sainz triumfoi në Singapor. Sot në Japoni holandezi dominoi Çmimin e Madh të Japonisë, duke i siguruar Red Bullit titullin e gjashtë për Konstruktor në garën e 16 të sezonit.

Në podium u ngjitën edhe dy pilotët e McLaren, me Lando Norris në vendin e dytë dhe Oscar Piastri në të tretin. Në vendin e katërt u klasifikua makina Ferrari e Charles Leclerc dhe pas tij Leëis Hamilton me Mercedes. Kështu jo vetëm për konstruktor, por makina Red Bull e Verstappen është shumë pranë që të shpallet kampione. Për holandezin do ishte titulli i 3 rradhazi.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord me nismën e Kishës Katolike për ndalimin e simboleve komuniste?



×

Lajmi i fundit

'33 vite pa u dënuar me ligj krimet e komunizmit' Besim Ndregjoni: Çështja së shpejti në kongresin amerikan! Duam murin e kujtesës para Piramidës

'33 vite pa u dënuar me ligj krimet e komunizmit' Besim Ndregjoni: Çështja së shpejti në kongresin amerikan! Duam murin e kujtesës para Piramidës