FOTO dhe VIDEO/ Urimi i veçantë për 28 nëntorin, vishet kuqezi ndërtesa më e lartë në botë! Rama publikon videon me në sfond himnin tonë kombëtar

Një tjetër urim i veçantë i ka ardhur Shqipërisë dhe shqiptarëve në këtë 108-vjetor të Pavarësisë.

Ndërtesa më e lartë në botë Burj Khalifa është veshur kuqezi për nder të Ditës së Flamurit.

Siç shihet në videon dhe fotot e mëposhtme, flamuri kuqezi ka dominuar Dubain për disa minuta.

Burj Khalifa është struktura më e lartë në votë. Ajo filloi të ndërtohej në vitin 2004. Lartësia e Burj Khalifa është 828m që përbënë një sfidë në vete për inxhinierinë.

Edhe kryeministri Edi Rama ka publikuar një video të kësaj kulle me ngjyrat kuqezi ku në sfond është himni jonë kombëtar.

Shumë vende në botë i janë bashkuar festës shqiptare në ditën e pavarësisë. Pasi kulla Burj Khalifa është veshur kuq e zi, me ngjyrat e flamurit tonë kombëtar do të ndriçohen edhe dy ura në Stamboll.


Lajmi kryesor:

28 nëntori/ Pompeo: Këtë vit festojmë dhe hapjen e negociatave, Shqipëria ka bërë reformat për në BE! Uron edhe Vladimir Putin, NATO ndan foton e veçantë


K.T./Be.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A ju duken të drejta kritikat e kryeministrit Rama ndaj BE për vaksinën?×

Lajmi i fundit

John

Pollo te ‘5 Pyetjet’: Kritikat e Ramës ndaj BE për vaksinën të rrezikshme për vendin! Roli si ndërmjetës mes Greqisë e Turqisë, propagandë (VIDEO)