Foto sa 1 mijë fjalë!

Lëkundjet e forta të tërmetit sot në të gjithë Shqipërinë, nxorrën njerëzit në rrugë me shpejtësinë për të shpëtuar. Të gjithë, krah njëri-tjetrit, në panik nga pasojat që mund të ishin tragjike në njerëz, dhe që fatmirësisht deri më tani nuk raportohet asnjë person që të ketë humbur jetën. Fotografi Gent Shkullaku ka kapur një moment që nuk ka nevojë për fjalë! Një familje e bashkuar në momentet e para të panikut nga tërmeti. Bie në sy përpjeka e kryedamiljarit për të mbrojtur njerëzit e tij të zemrës.


Lajmi kryesor:

Shqipëria shkundet nga tërmeti 7.5 ballë, më i fuqishmi në 30 vitet e fundit! Tjetër lëkundje e fortë në mesnatë (VIDEO)


G.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të kthehet dënimi me vdekje në Shqipëri?×

Lajmi i fundit

John

Ekzekutimi i dy vëllezërve në Krujë/Identifikohet autori! Kontrolle me dron për kapjen e tij...gjendet makina e braktisur