Fotografja ruse tregon ngjashmërinë mes një balerine dhe bukurisë së luleve (FOTO)

Foto nga Artemyeva

Nëse do të kërkohej të përcaktohej bukuria, këto foto do të ishin patjetër një shembull i mirë i saj pasi ato paraqesin lëvizjet e këndshme të një balerine të bukur në krahasim me momentet e ndryshme të luleve që çelin.

Fotografja ruse Yulia Artemyeva, ka realizuar këto pamje të mahnitshme.

Si gjestet e balerinës ashtu edhe lulet që lulëzojnë janë të këndshme dhe të brishta, duke treguar format e përsosura që krijon natyra, të cilat arti mund t’i përsërisë më vonë.

Yulia Artemyeva lindi në Gorky të Rusisë në vitin 1983.

Ajo u diplomua në Ekonomi në vitin 2006.

Në vitin 2010, ajo u kualifikua në Fotografi Arti nga Akademia e Bashkëpunimit Ndërkombëtar në Moskë.

Në vitin 2015, ajo mori titullin Artist i Përsosmërisë së FIAP (EFIAP) nga Federata Ndërkombëtare e Artit Fotografik (FIAP, Francë).

Në vitin 2016, ajo u mësua nga Elena Sukhoveeva në Rusi.

Punimet e saj janë ekspozuar në të gjithë Evropën, Amerikën Veriore e Jugore dhe Azinë.

Ajo është një fituese dhe finaliste e garave dhe çmimeve të shumta ndërkombëtare të fotografisë, ndër të cilat janë ekspozita FIAP, IPA 2016, Portrete të vitit 2017, Qendra për Fotografinë e Arteve të Bukura.

Ora 18:43
Fotografja ruse paraqet ngjashmërinë mes një balerine dhe bukurisë së luleve
1/13
E.D./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ju duket i drejtë ndëshkimi deri edhe me burg për shkelësit e rregullave gjatë emergjencës së koronavirusit?

Komento