Fotolajm/ Kreu i ekstremit të djathtë italian, Matteo Salvini me qeleshe shqiptare

Matteo Salvini

Kreu i partisë së ekstremit të djathtë në Itali,LEGA NORD Matteo Salvini ka publikuar mëngjesin e sotëm një foto nga shtëpia e tij. Salvini i buzëqeshur teksa mban në dorë një kapele të Rojeve Bregdetare italiane, por vëmendjen e ka marrë një detaj shqiptar.
Në raftin pas tij ndodhet një qeleshe tradicionale shqiptare, me shqiponjën dhe shkrimin “ALBANIA”.
“Mirëmëngjesi miq. Sot do të jem në Lampeduza. Italia dashuron dhe mbrohet, kufijtë mbrohen”, shkruan Salivini në rrjetin e tij social dhe duke e shoqëruar me një selfie. Lampedusa është një nga pikat kryesore të zbarkimi te emigrantëve nga kontinenti i Afrikës

Matteo Salvini njihet si politikan i ekstremit të djathtë dhe është shprehur disa here dhe kundra emigrantëve në shtetin fqinj.

Postimi i Matteo Salvinit
 

r.k./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A ju duken të drejta kritikat e kryeministrit Rama ndaj BE për vaksinën?

Komento

Komente

 • Thot: 24/07/2020 01:10

  Etruskanët flisni Shqipen e lashtë,primitive

  Përgjigju
 • xms: 23/07/2020 17:43

  Fashist i qelbet.

  Përgjigju
 • Emigrant ne Itali: 23/07/2020 17:02

  Palaço i pafytyre! Turp!

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Pollo te ‘5 Pyetjet’: Kritikat e Ramës ndaj BE për vaksinën të rrezikshme për vendin! Roli si ndërmjetës mes Greqisë e Turqisë, propagandë (VIDEO)