FOTOLAJM/ Pas tensioneve në Kuvend, Basha bisedë ‘private’ me Sulën dhe Korreshin

FOTOLAJM/ Pas tensioneve në Kuvend, Basha bisedë ‘private’ me Sulën dhe Korreshin

1686222998_Capture.JPG

Pasi i thanë gazetarët se Sula dhe Korreshi e kanë kritikuar, ish kryedemokrati Lulzim Basha i ka mbledhur në një takim privat. Dukej se pas tensionit që u duk në Kuvend, Basha ka mbledhur dy deputetët më vete. 

Në këtë foto Basha është përballë deputetit Sula, ndërkohë që të pranishëm ishin edhe Korreshi dhe Arbi Agalliu, sekretari i grupit parlamentar demokrat.

Për t’i bindur se sulmi i militantëve të tij ndaj deputetëve nuk ka qenë i orkestruar prej tij, Lulzim Basha takoi në një prej sallave të parlamentit deputetët që ranë pre e sulmit. Ndonëse takimi u zhvillua jashtë syrit të mediave, Report Tv siguroi një foto të takimit. Basha mësohet t’i ketë thënë deputetëve se militantët nuk kanë qenë udhëzuar prej tij për të qëndruar jashtë ambienteve të selisë së PD dhe për të ushtruar presion e shantazh mbi deputetët që refuzuan hapjen e garës për kryetar.


Lajmi kryesor:

Tensionet në mbledhjen e Kryesisë së PD, Alibeaj: S'pati presion! Gështenja: U kërcënuam! Basha: Berisha nuk e drejton partinë, është përjashtuar


G.MO/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria në krah të Kosovës, nuk mbështet qëndrimin e BE-së: Si e gjykoni?×

Lajmi i fundit

Shihet si opsioni i vetëm, Genarro Gattuso pranë firmës me gjigantët e Francës

Shihet si opsioni i vetëm, Genarro Gattuso pranë firmës me gjigantët e Francës