FOTOLAJM/ Zvicra e shqiptarëve 'finale' kundër Serbisë në Kupën e Botës, pallati 'ndahet në dysh' nga 'Autochthonous' dhe flamuri serb

FOTOLAJM/ Zvicra e shqiptarëve 'finale' kundër Serbisë në Kupën e Botës, pallati 'ndahet në dysh' nga 'Autochthonous' dhe flamuri serb

Pamje nga flamujt në Zvicër

Kupa e Botës në Katar do vijojë me ndeshjet e treta në grupe. Në datën 2 dhjetor në orën 20:00 Serbia luan me Zvicrën për një biletë në fazën e 1/8. Sfida është një finale mes dy skuadrave që kërkojnë të vijojnë garën në Katar.

Te Zvicra luajnë edhe Xhaka me Shaqirin, me tifozët shqiptarë që kanë një arsye më shumë për të qenë kundër Serbisë në këtë përballje. Në Zvicër ka ndodhur diçka e veçantë në një pallat. Gjysma e katit është veshur me ngjyrat kuqezi me flamurin 'Autochthonous' dhe atë të Zvicrës, teksa ngjitur me ta janë flamujt serb.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Bandat survejojnë Policinë, a është ky triumf i krimit ndaj shtetit?×

Lajmi i fundit

‘Fije’ edhe në Vlorë, çmontohen 4 kamera sigurie! Dyshohet se i përkasin krimit të organizuar

‘Fije’ edhe në Vlorë, çmontohen 4 kamera sigurie! Dyshohet se i përkasin krimit të organizuar