FOTOT/ I nxehti afrikan, mjetet e Bashkisë së Tiranës lajnë rrugët me ujë! Masa shtesë për plehrat 

Nisur nga temperaturat tepër të larta në vendin tonë, nga i nxehti afrikan qe ka perfshire te gjithe Europen, Bashkia e Tiranës ka marrë masa për larjen e rrugëve në kryeqytet me ujë.
Mjete të shumta të bashkisë kanë dalë në terren, në orët kur edhe temperaturat janë më të larta, për të bërë freskimin e tyre. 
Ndërkaq, përveç shesheve, rrugëve dhe hapësirave publike në qendër, puna vijon edhe nëpër lagjet e qytetit ku, bazuar mbi një grafik pune të mirëpërcaktuar, punonjësit vijojnë larjen e rrugëve dhe pastrimin e koshave të plehrave në qytet.

J.SH./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Rihapet çështja Gërdeci, a mendoni se do të bëhet drejtësi për këtë tragjedi?

Komento

Komente

  • Toni: 01/09/2021 09:14

    PASTRONI pusetat e ujit neper rruge,, o bashki plehre se I keni te bllokuara ne tirane....

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Tabaku: Shqiptarët shpenzuan 30 milionë mjekime anti-COVID, qeveria rimbursoi vetëm 1%! Kjo nuk duhet të jetë qeveria jonë