FOTOT/ Pa të brendshme të publik, bashkëshortja e Kanye West rrezikon burgun

FOTOT/ Pa të brendshme të publik, bashkëshortja e Kanye West rrezikon burgun

Java e Modës në Paris ka qenë në qendër të vëmendjes në të gjithë shtypin rozë për koleksionin e ri të veshjeve. Por nga ana tjetër edhe të ftuarit kanë tërhequr vëmendje me stilin e tyre. Mes të ftuarve të shumtë në Paris ka qenë edhe Bianca Censori, së bashku me bashkëshortin Kanye West.

Veshja e saj tepër ekstravagnte dhe provokuese  mund t’i kushtojë shumë shtrenjtë. Ajo u shfaq pa të brendshme dhe me një pellush të shkurtër. Me këtë veshje duket se ka shkelur një ligj shumë të rreptë për sa i përket respektit publik. Censori rrezikon të gjobitet me 15 mijë euro, por ligji parashikon edhe arrestimin me një vit burg.

Veshja e saj bie ndesh me nenin 222-32 të kodit të ri penal francez, ku thuhet se: “Ekspozimi i qëllimshëm seksual para të tjerëve në një vend të aksesueshëm për vështrimin e publikut dënohet me një vit burg”.

 

1/5
SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet Rama të pranojë një qeveri teknike siç pretendon Sali Berisha?×

Lajmi i fundit

Operacion antidrogë në Tiranë, po ekzekutohen 20 urdhërarreste! Sekuestrohet mbi 1 kg kokainë

Operacion antidrogë në Tiranë, po ekzekutohen 20 urdhërarreste! Sekuestrohet mbi 1 kg kokainë