FOTOT/ Si i liruan qetësisht ambientet në pronësi të bashkisë partia e Paskal Milos dhe e Ekrem Spahisë, për FRD pati përplasje

Ngjarja që ndodhi sot në hyrje të godinës në pronësi të Bashkisë së Tiranës, ku ndodhen edhe zyrat e Agjencisë së Konsumatorit, nuk ka ndodhur në asnjë rast të mëparshëm kur partive të tjera politike, si Demokracia Sociale e Paskal Milos apo Partia e Legalitetit e Ekrem Spahisë, u është kërkuar të lirojnë ambientet.

Në një shkresë të datës 28 tetor 2020, Bashkia e Tiranës u është drejtuar edhe Paskal Milos, edhe Ekrem Spahisë, që të lirojnë zyrat në godinën e njohur si “7 katëshi” në Bulevardin Zogu I, pasi godina në fjalë është në pronësi të bashkisë. Të dyja këto parti, pa përfaqësim në Kuvendin e Shqipërisë, i liruan ato qetësisht, pa bujë dhe pa hasur në ndonjë rezistencë, konform ligjit.


Lajmi kryesor:

Bashkia u kërkon të lirojnë zyrat! Sherr dhe përplasje fizike te FRD, Meta kërcënon policët: Do ju çoj në burg me duart e mia, do përfundoni nën këpucët e shqiptarëve! VIDEO nga përleshja


Ora 17:11
FOTOT/ Si i liruan qetësisht ambientet në pronësi të bashkisë partia e Paskal Milos dhe e Ekrem Spahisë
1 / 6
2 / 6
3 / 6
4 / 6
5 / 6
6 / 6
I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Si ka ndryshuar cilësia e arsimit gjatë pandemisë?×

Lajmi i fundit

John

Deutsche Welle: Reagimet e ekonomisë gjermane pas zgjedhjeve