FOTOT/ Xhama të thyera dhe gëzhoja plumbash, brenda “zonës së luftës” në Banjskë

FOTOT/ Xhama të thyera dhe gëzhoja plumbash, brenda “zonës së luftës” në Banjskë

Gëzhoja plumbash, automjete të dëmtuara, e xhama të thyer; janë dëshmia e 12 orëve dramatike që përjetoi fshati i Banjskës në veri të Kosovës, ditën e dielë kur mbeti i vrarë polici Afrim Bunjaku. 

Mediat kanë mundur të hyjnë në fshatin e Zveçanit, pasi autoritetet rihapën rrugën që çon për atje pas disa ditësh bllokim.Situata për momentin është e qetë. 

Nëpër rrugët e fshatit shihen vetëm gazetarë dhe pjesëtarë të policisë, ndërsa qytetarët janë mbyllur në shtëpi, të frikësuar dhe të painformuar siç duhet për ngjarjet.


Lajmi kryesor:

Sulmi me armë në veri/ Identifikohet sulmuesi i dytë! Sveçla: Njëri nga të vrarët në Banjskë, truproja i Vulinit! Lirohen 4 nga të arrestuarit! Largohen postblloqet


SI.E./E.H/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord me nismën e Kishës Katolike për ndalimin e simboleve komuniste?×

Lajmi i fundit

Nesër moti i keq, pezullohet linja Durrës - Bari e anasjelltas dhe Vlorë - Brindizi e anasjelltas! Sarande-Korfuz do vijojë normalisht

Nesër moti i keq, pezullohet linja Durrës - Bari e anasjelltas dhe Vlorë - Brindizi e anasjelltas! Sarande-Korfuz do vijojë normalisht