Ftohtë në mëngjes! Vijon moti i kthjellët mbi vendin tonë, përmirësim gradual në mesditë

Foto ilustruese

Mbi vendin tonë, sipas meteoAlb do të vijonë kthjellimet. Paraditja do të jetë me kthjellime dhe vranësira të herë pas herëshme në të gjithë vendin tonë. Mesdita dhe orët vijuese do të sjellin kthjellim gradual të motit në zonat e ulta duke zhvendosur vranësirat përgjatë kufirit lindor.

Temperaturat e ajrit  ulen në mëngjes por mbeten të pandryshuara në  mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -4°C  minimumi deri në 14°C maksimumi. Era do fryjë mesatare me shpejtësi deri 40 km/h nga drejtimi Verior-Verilindor duke krijuar në det dallgëzim 3 ballë.

Reshje të dendura dëbore dhe stuhi ere dominojnë në Europën Veriore, po ashtu me rrebeshe shiu paraqitet pjesërisht Europa Qendrore dhe brigjet e Detit Egje. Ndërsa moti i kthjellët mbizotëron gjithë Europën Jugore.

d.ba./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të ketë ndryshime në qeveri?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Në pritje të përgjigjeve, ekipi i Partizanit i nënshtrohet testimit për COVID-19