Furgoni përplaset me 'Benz'-in dhe përmbyset në aksin Korçë-Pogradec! Plagosen 5 pasagjerët dhe drejtuesi i automjetit (VIDEO)

Një aksident me pasojë plagosjen e gjashtë personave ka ndodhur mëngjesin e sotëm në aksin rrugor Korçë-Pogradec.

Në aksident janë përfshirë mjeti tip furgon "Benz", me drejtues E. D., me një mjet tjetër tip "Benz", me drejtues G. K.

Mësohet se janë plagosur pesë pasagjerët në furgon dhe drejtuesi i automjetit. Të plagosurit janë dërguar në spital.

Siç shihet në pamjet e siguruara nga Report Tv automjeti ka përfunduar jashtë rrugës ndërsa furgoni me pasagjerë është përmbysur.

Njoftimi i Policisë
Më datë 02.12.2021, rreth  orës 08:55, në aksin rrugor Korçë-Pogradec, pranë fshatit Velitërnë, Maliq, janë përfshirë në aksident mjeti tip furgon "Benz", me drejtues shtetasin E. D., me një mjet tjetër tip "Benz", me drejtues shtetasin G. K.

Për pasojë janë dëmtuar drejtuesi i automjetit shtetasi G. K., si edhe 5 pasagjerë që udhëtonin me mjetin tip furgon, të cilët u dërguan për mjekim në Spital.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të aksidentit.

1638435073_1638434357akk.JPG

Furgoni i përmbysur dhe makina

M.Ç/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që Basha e Berisha të garojnë me kandidatë të përbashkët në zgjedhjet e pjesshme vendore?×

Lajmi i fundit

John

Tensionet në Ukrainë, NATO: Situatën ta zgjidhim me dialog! Nëse forcat ruse nuk largohen nga kufiri, 5000 trupat tanë janë në gatishmëri