Fushatë për gratë që vuajnë nga kanceri i gjirit, dy vajza të reja dhurojnë flokët: Bashkojuni edhe ju kauzës

"Dhuro flokë! Fal Shpresë". Ishte ky mesazhi i vajzave të cilat vendosën të presin flokët e tyre për t’ua dhuruar grave që vuajnë nga kanceri i gjirit.

Dhjetra gra dhe vajza ishin të pranishme në aktivitetin e Europa Donna Albania, për të përkrahur kauzën.

Gjatë aktivitetit, 2 vajza të reja dhuruan flokët e tyre për të gjitha gratë dhe vajzat që vujnë nga kanceri i  gjirit.

Fatjona Kazani, një nga vajzat që dhuroi flokët, ka një thirrje për të gjithë ata që munden t’i bashkohen kësaj kauze.

Mes grave të pranishme ishte edhe Elona, e cila para një viti zbuloi se vuan nga kanceri i gjirit. Për Report Tv, Elona tregon sfidat me të cilat përballet, duke dhënë dhe një mesazh të rëndësishëm.

Flokët e dhuruara nga vajzat gjatë aktivitetit që organizohet për të tretin vit radhazi, do të përpunohen në paruke të personalizuara për gratë paciente.

//Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Grupimi Berishës koalicion me LSI për zgjedhjet e 6 marsit. Mendoni se ky vendim do u sjellë:×

Lajmi i fundit

John

Agjencia Standard & Poor’s vlerëson Shqipërinë në ‘B+’! Ministrja e Financave: Rimëkëmbja ekonomike e Shqipërisë në vitin 2021 ishte e fortë