Gati rrjeti i ri që dyfishon prurjen e ujit për Tiranën, Veliaj: Një ditë historike

Linja e re e transmetimit që lidh Ujëmbledhësin e Bovillës me Impiantin e trajtimit të ujit është thuajse drejt fundit. Janë duke u bërë gati lidhjet e fundit të cilat më pas do të mundësojnë dyfishimin e prurjeve të ujit për Tiranën.

Lajmin e ka dhënë kryebashkiaku Erion Veliaj i cili thekson se pas pesë vitesh investim nis dhe kalimi tek rrjeti i ri.

“Një ditë historike për ujin në Tiranë!  Pas 5 viteve investime, nisim sot kalimin nga rrjeti i vjetër tek i riu që dyfishon prurjet në Tiranën e rritur me 1 milionë banorë! Kollaj të shash, më vështirë të bësh - atë që s'është bërë prej dekadash! Faleminderit për mirëkuptimin,”-shkruan Veliaj

Ne.k./r.k./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A ju duket i drejtë vendimi për hapjen e listave dhe ndalimin e koalicioneve parazgjedhore?

Komento

Komente

 • Po Kur pra: 10/06/2020 22:52

  Lali eri na knaqi me llafe,,,, uje 24 ore ka vite qe e nigjojme por asnjeher Ska date . Vetem do. behet,,,, tamam si birisha ,,, trego ne tv nji skavator qe ben nji grop dhe Opa do behet

  Përgjigju
 • Haberi: 08/06/2020 09:51

  Te lumte Veliaj, Ju qe shani hani mut dhe pak e keni.

  Përgjigju
 • Admiri: 07/06/2020 10:44

  Edhe ne kryeqytetet afrikane kane uje 24 ore. I vetmi vend ne bote qe nuk ka akoma uje si duhet. Me e bukura eshte se ankohen pse nuk na pranoi evropa ne BE.

  Përgjigju
 • ymeri: 06/06/2020 17:40

  ORE ERION ne duam 24 ore uje ne tirane,,,,jo sic po e ben ti shto nga nje ore dhe e quan sukses,,,,vendos aty nje tub te madh ne diameter,,,sepse neser do e ndryshosh prape,,,po e ben sic bere trotuaret,,,edi rama I ngushton ,,dhe ti I zgjeron aty ku ishin ,,kosto qe I paguan populli per budalleqet e politikaneve ,,,kur keto para mund te perdoren diku tjeter...….//

  Përgjigju
  • Tani: 07/06/2020 18:56

   E drejte×

Lajmi i fundit

John

Hapja e listave dhe ndalimi i koalicioneve/ Bardhi: Rama lëri lojërat e pista politike në kurriz të popullit! Të ka pushtuar tmerri nga zgjedhjet