Gatime nga zonja Albana, Fërgesë me domate të thata, gatim i shijshëm për 5 minuta

Fërgesë me domate të thata, gatim i shijshëm për 5 minuta

Përbërësit:

1 filxhan çaji domate të thata

2 qepë mesatare

2-3 lgj vaj ulliri

2 vezë

½ lgj miell

Majdanoz

Kripë, piper

Hudhër - sipas dëshirës

Përgatitja:

Domatet e thata i lajmë dhe i lemë të regjen në ujë të vakët. Kaurdisim qepën e grirë imët, më pas shtojmë domatet të prera në copëza dhe vazhdojmë kaurdisjen. Pas 2-3 minutave shtojmë pak ujë dhe e lemë masën të ziejë. Rrahim vezët duke shtuar pak miell, kripë, piper dhe majdanoz. E shtojmë tek domatet dhe i lemë të gjithë përbërësit në zjarr për 2-3 minuta. Sipas dëshirës mund të shtojmë dhe pak hudhër të grirë imët.

 

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Grupimi Berishës koalicion me LSI për zgjedhjet e 6 marsit. Mendoni se ky vendim do u sjellë:×

Lajmi i fundit

John

Rrëfimi i fundit i Kurt Kolës: Biseda me Fatos Lubonjën! Si e arrestuan 'ujqërit' Sherif Merdanin, i zunë pritë kur ishte me të fejuarën