Gatime nga zonja Albana, Reçel me karrota

Reçel me karota dhe kanellë

Përbërësit:

1 kg karota

1 gotë sheqer

1 gotë ujë

Kanellë 

Përgatitja:

Për reçelin karotat duhet të zgjidhen të llojit me lëng, të njoma dhe me ngjyrë të theksuar. Qërojmë karotat, i grijmë në rende dhe i vendosim në tenxhere. Hedhim ujë dhe i lemë të marrin 2-3 valë. Më pas shtojmë sheqerin dhe i lëmë karotat derisa të marrin formën e reçelit. Në fund hedhim kanellë pluhur dhe e vendosim reçelin në një kavanoz qelqi.

 

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Përçarja e PD mes Berishës dhe Bashës, mendoni se garanton fitoren e PS në 6 bashkitë?×

Lajmi i fundit

John

59-vjeçari u rrëzua nga lartësia teksa po punonte dhe ndërroi jetë, arrestohet inxhinieri në Tiranë