POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Gazetari Bledi Mane: Ja çfarë kam lexuar në dosjen e shkeljeve dhe vjedhjeve të rektorit Mynyr Koni

Gazetari Bledi Mane dhe rektori i Univeristetit të Tiranës, Mynyr Koni

Gazetari Bledi Mane është shprehur se ka lexuar dosjen e rektorit të Universitetit të Tiranës, Mynyr Konit. Në një status në rrjetet sociale, Mane shkruan se nga nesër të gjithë do të marrin vesh se si sipas tij rektori Koni ua vjedh lekët studentëve.

“E TURPSHME DHE E FRIKSHME/ MYNYR KONI, I PARI DHE I VETMI REKTOR UNIVERSITETI NË BOTË QË PO HETOHET NGA KRIMET E RËNDA!
Fatkeqësisht dhe fatmirësisht, me ka rene ne dore dosja voluminoze e shkeljeve dhe vjedhjeve që nje akademik, më i larti zyrtar i universitetit të Tiranës, paska bër këto 3 vite qe eshte mandatuar si rektor. Nga neser e tutje do lexoni sesi ua shperdoron dhe si ua vjedh leket e femijeve tuaj studentë nje tjeter veremsëz i sistemit arsimor shqiptar!”
- shkruan gazetari në statusin e tij në Facebook.

 

fl.mi.
Komento

Komente

  • TEO: 07/11/2018 23:57

    Persh.Inderuar Z Bledi.Te kam ndjekur qe kur ke denoncuar trafikun me vizat.dhe te admiroj per kurajon qe ke per te denoncuar kete palo Rektor,dhe po te them se po e le ne mes kete denoncim atehere dhe ti do jesh i blere nga ai si e bleu emisionin Fiks Fare.(vjet ne kete kohe)i cili dha nje dha nje pjese dhe te nesermen pjesen e dyte nuk e dha.Une jam nje punonjese ne Universitet dhe qe neser do ndermar nje levizje per te sensibilizuar punonjesit e Universitetit, petagoge dhe studente per te mare nje reagim nga senati i UT dhe nga vete Rektori per kete ceshtje.Edhe pse dime shume per dosjen mezi presim shkrimet e tua Respekt

    Përgjigju
  • Vloreee: 07/11/2018 22:22

    Hahaha po kte shokun e sales gjoja kercenuan.....hahaha ky te fikeka hahaha....ka ber lek..

    Përgjigju