Gazment Bardhi ngre zërin ndaj deputetes socialiste: Je hajdute kokë e këmbë, nuk je patronazhistja e Krajës

Gazment Bardhi është përplasur ashpër në mbledhjen e përbashkët të Këshillit për Legjislacionin dhe Komisioni për Çështjet Ligjore me deputeten e PS-së Ermonela Felaj.

Ndërkohë që Alibeaj, po parashtronte pyetjet për kreun e SPAK, Arben Kraja, ka ndërhyrë deputetja e PS-së, Ermonela Felaj e cila ka kërkuar që pyetjet të jenë specifike dhe mos të ndikohen përgjigjet e prokurorit.

Por për deputeten socialiste, një përgjigje e ashpër ka ardhur nga Gazment Bardhi, i cili e ka cilësuar Felajn si hajdute.

Pjesë nga debati:

Ermonela Felaj: Kërkoni të dhëna sasiore.

Enkelejd Alibeaj: Këto diskutime janë të rëndësi.

Gazment Bardhi: Ermal Pishtari është patronazhisti i zotit Kraja, nuk jeni juve, Ju jeni Ermonela.

Ermonela Felaj: Sado që ti mund të jesh subjekt i veprës penale.

Gazment Bardhi: Po lere veprën penale. Ti je hajdute kokë e këmbë, vjen këtu, na tregon ne rregulloren. Po na le rehat. Na ndërhyn këtu. S’keni nevojë të ndërhyni.


Lajmi kryesor:

Ndryshimet kushtetuese, SPAK: Mos na përfshini në vettingun në politikë! Propozimi i PD krijon problem njëanshmërie dhe vlerësim të pasaktë


M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Takimi i 7 mes dy qeverive Shqipëri-Kosovë dhe 16 marrëveshjet e nënshkruara i konsideroni:×

Lajmi i fundit

John

Hoxha i veshjeve firmato, Elvis Naçi ‘bamirës’ edhe me familjaret e ti! E bija vesh bluzë 700 dollarë