Giorgio Chiellini: 'Itali-Shqipëri'? Ishte shokuese, po më binte të fikët

Giorgio Chiellini: 'Itali-Shqipëri'? Ishte shokuese, po më binte të fikët

Giorgio Chiellini

Ish-kapiteni i Juventusit, Giorgio Chiellini ka komentuar në Sky Sport ndeshjen Itali-Shqipëri , e cila përfundoi 2-1 për Azzurrit.

“Mora frymë thellë pas fitores 2-1 kundër Shqipërisë, ishte e rëndësishme ta nisnim me 3 pikë. Fillimi i ndeshjes ishte shokues, isha gati më binte të fikët pas minutës së parë, por edhe në minutën e 90-të (qesh).Minutat e tjera ishin të mira dhe më lanë një ndjesi pozitive për të ardhmen.

Unë pashë Spanjë-Kroaci, nuk është më ai nivel i disa viteve më parë, edhe pse të dyja mbeten skuadra të mira. Nuk ka aq dallim sa t’i druhemi. Por tani mjafton vetëm një pikë për të kaluar. Nuk është një detyrë e lehtë, por as e pamundur”, shprehet Chiellini.

Xh.K/G.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

Goditi me grusht Halit Valterin, Tedi Blushi shoqërohet në polici

Goditi me grusht Halit Valterin, Tedi Blushi shoqërohet në polici