Gjendet një granatë në zonën e Laprakës, ishte vendosur pranë murit të shtëpisë së një ish komandanti të FNSH-së

Granata pranë murit rrethues dhe policia

TIRANË - Burime për Report Tv mësojnë se një granatë është gjetur në afërsi të murit të shtëpisë së një ish komandanti të FNSH-së mbrëmjen e sotme (21 shtator).

Granata është gjetur pranë murit të një banese në rrugën Dritan Hoxha në drejtim të Spitalit ushtarak.

Nuk dihen ende detaje nga ngjarja ndërsa të pranishme janë forca policie dhe xheniere.

Ajo është një granatë e ndryshkur dhe besohet se gjendet prej vitesh aty. Granata është pa ndezëse dhe është e vitit 1997.

"Më datë 21.09.2020, rreth orës 18:05, në Laprakë, në një shkurre është gjetur një granatë dore e vjetër,  e ç’aktivizuar" - njofton policia.

Granata është marrë nga forcat xheniere pa asnjë problem.

I.K./B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Platforma 'Deputeti që duam' dhe votim nga anëtarësia, a e mbështesni mënyrën si partitë po zgjedhin kandidatët e 25 prillit?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Denoncimet e PD-së për inceneratorët, Murrizi: Janë ngritje pazari për gjobë