Gjesti i veçantë i artistit të ri, me buzëqeshjen që do ta kujtojnë të gjithë, krijoi portretin e Mateos së vogël dhe ia dorëzoi familjes në Fier

8-vjeçari, Matro Vasiu

Me buzëqeshjen që do ta kujtojnë të gjithë, një artistë i ri krijoi portretin dhe i dha ngjyra fytyrës së Mateos së vogël, që u vra nga një dorë pa mëshirë dy javë më parë.  

Fytyra e pafajshme e vogëlushit e përjetësuar në pikturë, u dorëzua nga vetë artisti te familjarët si një kujtim i mbështetjes së të gjithë shqiptarëve ndaj familjes Vasiu për tragjedinë që i ndodhi familjes së tyre.

Ngjarja e rëndë ndodhi një ditë të zakonshme për Mateon e vogël, kur kishte dalë të luante me biçikletën e fqinjit të tij në rrugët e fshatit Greçalli të Fierit, si çdo ditë, por këtë të martë, kjo skenë pafajësie përfundoi në një krim makabër. Mateo u rrëmbye, u vra dhe më pas u gropos. Autor i këtij krimi makabër, është Klodian Çalamani 38-vjeç, e i dënuar edhe më parë për pengmarrje.

Krimi monstruoz është një ndër më tronditësit për vendin tonë vitet e fundit.

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që Basha e Berisha të garojnë me kandidatë të përbashkët në zgjedhjet e pjesshme vendore?×

Lajmi i fundit

John

Frrok Çupi: Më fal ndoj send, Zotni... dhe profili i PD-së për nesër!