Gjirokastër/ Duke drejtuar makinën në gjendje të dehur, pa rrip sigurimi dhe parakalime të gabuara, pezullohen 2 patenta dhe gjobiten 411 shoferë

Policia Rrugore e Gjirokastrës ka kryer kontrolle të vazhdueshme për ndëshkimin e të gjithë shoferëve që janë në shkelje të rregullave të qarkullimit rrugor, ku si rezultat janë pezulluar 2 patenta si dhe janë vendosur 411 gjoba.

Gjatë kontrollove të zhvilluara javën që lamë pas, 2 prej shoferëve të cilëve i është pezulluar patenta, u kapën duke drejtuar makinën në gjendje të dehur.

Ndërsa 411 gjobat e vendosura janë për shkelje të ndryshme të rregullave të qarkullimit rrugor, të cilat janë konkretisht : 189 masa për parakalime të gabuara, 62 masa për mosvendosjen e rripit të sigurimit, 2 masa për drejtim mjeti nën efektin e pijeve alkoolike, 109 masa për ndalim/pushim të mjetit në kundërshtim me sinjalizimin rrugor, 49 masa për shkelje të rregullave të tjera të Kodit Rrugor, të cilat janë burim aksidenti.

Gjithashtu janë bllokuar dhe 3 automjete, për mungesë dokumentacioni.

Policia rrgire njofton se kontrollet do të vazhdojnë çdo ditë, me qëllimin e vetëm, parandalimin e ngjarjeve rrugore me pasoja për jetën e përdoruesve të rrugës.

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të miratohet ligji për amnistinë fiskale deri në 2 milionë euro?×

Lajmi i fundit

John

Përleshje e dy grupeve shqiptare në aeroportin e Perugias në Itali! 8 persona të arrestuar, momenti kur qëllohen me grushta e shkelma (VIDEO)