Gjirokastër/ Nuk iu bind urdhrit të policisë, arrestohet 37-vjeçari, në automjet kishte 11 emigrantë

Një 37-vjeçar, banues në Fier, u kap nga policia teksa po transportonte 11 emigrantë nga Vendet e Treta në aksin ‘Këlcyrë- Ura e Leklit’. Për këtë veprimtari po përdoreshin dy automjete.

Në njërën ishte bashkëpunëtori i 37-vjeçarit, i cili dyshohet se mbikqyrte rrugën për shmangien e shërbimeve të policisë.

Policia kur i pikasi i bëri urdhër të ndalojnë, mirëpo në fshatin Mezhgoran ata kanë braktisur automjetet.

Efektivët u vunë në ndjekje dhe mundën të kapin vetëm Xh.C., 37 vjeç dhe së bashku me të u konstatuan edhe 11 emigrantët.

'Drejtuesve të dy automjeteve, që po përdoreshin për këtë veprimtari kriminale, iu është bërë shenjë për të ndaluar në aksin rrugor “Këlcyrë-Ura e Leklit”. Ata nuk i janë bindur urdhrit, kanë vijuar me shpejtësi lëvizjen dhe kanë braktisur automjetet në fshatin Mezhgoran. Menjëherë, shërbimet e Policisë iu janë vënë në ndjekje dhe si rezultat i koordinimit me DVP Fier, është mundësuar kapja e njërit prej tyre, shtetasit Xh. C..

Nga kontrollet, në automjetin që drejtonte 37-vjeçari, u konstatuan 11 shtetas nga Vendet e Treta, të cilët synonin të kalonin ilegalisht kufirin.', thuhet në njoftimin e policisë.

Ndërkohë po vijon puna për identifikimin dhe arrestimin e bashkëpunëtorit të tij.

G.K/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • sapa: 18/04/2024 13:10

    Kryeminsitri Rama ka krijuar vende pune me sjelljen e Afrikaneve ne Gjader!

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

SPAK nis hetimet për skandalin te Onkologjiku! Dërgon kërkesën në GJKKO për vlerësimin e masave të sigurisë, ja akuzat

SPAK nis hetimet për skandalin te Onkologjiku! Dërgon kërkesën në GJKKO për vlerësimin e masave të sigurisë, ja akuzat