Gjirokastër/ Parcela e sapombjellë përfshihet nga flakët (VIDEO)

Një zjarr ka përfshirë ditën e sotme një parcelë të sapombjellë duke rrezikuar edhe një ullishte në fshatin Erind të Gjirokastrës.

Në venndngjarje kanë shkuar shërbimet e zjarrëfikësve që kanë bërë të mundur shuarjen e menjëhershme të flakëve dhe mospërhapjen e tyre në drejtim të ullishteve dhe drurëve frutore. 

Policia po heton për zbulimin dhe identifikimin e autorit të vënies së zjarrit, ndërkohë që mendohet se mund të jetë vënë nga pronari i parcelës.

Xh.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

Këshilli Bashkiak miraton projektin e ri “Ecole 24”: Kurse falas në teknologji për të rinjtë

Këshilli Bashkiak miraton projektin e ri “Ecole 24”: Kurse falas në teknologji për të rinjtë