Gjirokastër/ Sekuestrohet cannabis sativa, në pranga 27 vjeçari, procedohen në gjendje të lirë dy të tjerë

Gjirokastër/ Sekuestrohet cannabis sativa, në pranga 27 vjeçari, procedohen në gjendje të lirë dy të tjerë

Një 27- vjeçar është vënë në pranga pasi gjatë kontrollit në banesën e tij, Policia gjeti dhe sekuestroi një sasi lënde narkotike cannabis sativa.  

Dy të tjetë janë proceduar në gjendje të lirë pasi, pasi dyshohet se kanë kultivuar disa bimë narkotike në pronën e njërit prej tyre.
 
Njoftimi i Policisë:

Seksioni për Hetimin e Trafiqeve dhe Narkotikëve arrestoi në flagrancë shtetasin E. Ç., 27 vjeç, banues në Tepelenë, pasi gjatë kontrollit në banesën e tij, Policia gjeti dhe sekuestroi një sasi lënde narkotike cannabis sativa.  

-Komisariati i Policisë Gjirokastër referoi materialet në Prokurori ku nisi procedimi në gjendje të lirë për shtetasit:

N. Z. dhe M. Z., të dy banues në fshatin Fushëbardhë, pasi dyshohet se kanë kultivuar disa bimë narkotike në pronën e shtetasit N. Z.;   

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Gjirokastër, për veprime të mëtejshme.

S.B/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Alban Daci: Dorëzimi politik përballë një vendimi juridik

Alban Daci: Dorëzimi politik përballë një vendimi juridik