Gjirokastër/ Zjarr masiv në afërsi të fshatit Prongji! Terreni i vështirë, ndërhyhet vetëm me pompa shpine dhe mjete dore

Foto ilustruese

GJIROKASTËR- Një zjarr masiv është regjistruar mbrëmjen e kësaj të diele në afërsi të fshatit Prongji.

Zjarri nisur në kullota prej orës 18:20, e ndërsa tashmë është përhapur edhe në drejtim të fshatit Kolonjë duke përfshirë një vijë të gjatë kilometrike.

Në terren, për të shuar flakët janë forcat zjarrfikëse të Gjirokastrës, pë ndihmë të tyre edhe forcat e Drejtorisë së Pyjores.

Terreni është i vështirë dhe mundëson ndërhyrjen vetëm me pompa shpine dhe mjete të tjera dore.

B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Rritje pagash për mjekët, infermierët e mësuesit me 6% në vitin 2022, a është e mjaftueshme?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Gazetari i familjes Berisha sulmon Bashën për dosjen 'Toyota Yaris': Ke 8 thirrje nga prokuroria belge, pse nuk shkon të dëshmosh? Je gjobëvënës