Gjirokastër, zjarri përfshin kullotat në fshatin Mashkullorë, zjarrfikësit punojnë për shuarjen e flakëve me mjete rrethanore

GJIROKASTËR- Një zjarr ka përfshirë kullotat në fshatin Mashkullorë. Zjarri është pikasur rreth orës 13:00 dhe po punohet për të bërë të mundur shuarjen e tij me mjetet rrethanore.

Kjo pasi zjarri ka rënë në një zonë malore dhe të papërshtatshme për mjetet.

Për shkak të temperaturave të larta, zjarri po përhapet me shpejtësi dhe ka përfshirë një sipërfaqe të konsiderueshme dhe shkurre.

Në operacion për shuarjen e flakëve janë angazhuar 20 forca vullnetare si dhe zjarrfikës.

M.Q./I.M/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Prokuroria e Romës çon për gjykim ish-drejtuesit e Juventusit

Prokuroria e Romës çon për gjykim ish-drejtuesit e Juventusit