“Gjithë zemrat shqiptare, u bënë një zemër e madhe!”, kënga prekëse për tërmetin e 26 nëntorit (VIDEO)

Tërmetit të 26 nëntorit në Shqipëri, i është kushtuar edhe një këngë, e kënduar nga Era Rusi dhe Ylli Baka.

Kënga mban titullin “Në emër të shpresës”, e cila është motivuese për të përballuar pasojat e tërmetit, duke theksuar se Shqipëri nuk është vetëm, dhe do të rimëkëmbet nga tragjedia.

Klipi i këngës sjell edhe pamje nga rrënojat, ku mbetën të vdekur 51 qytetarë, ndërsa me qindra të tjerë u plagosën. Ndërsa të gjithë të ardhurat e këtij projekti do shkojnë në ndihmë të një fëmije të mbijetuar që ka nevojë për arsim.

/G.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Vrasje, atentate, plagosje! A ju duket shqetësuese situata kriminale në vend?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Mot me kthjellime dhe temperatura të larta! Në skajet veri-jug shi...moti për sot