Prej dy ditësh i shtruar në spital, vetëm 10 ditë burg për pedagogun që kërkonte favore seksuale nga studentja

Denis Himçi

ELBASAN- Gjykata e Elbasanit ka caktuar masën e sigurisë 'arrest me burg' me 10 ditë, për Denis Himçin pedagogun që kërkonte favore seksuale nga studentja në Universitetin e Elbasanit. Himçi nuk ka qenë prezent në seancën gjyqësore ndërkohë që vendimi i është komunikuar në spital, ku po qëndron i shtruar prej dy ditësh pasi pësoi parainfarkt.

Ndalimi i Denis Himçit erdhi pas një videoje të publikuar në media ku ai shfaqej duke kërkuar favore seksuale dhe dhurata një studenteje në mënyrë që ta kalonte në disa lëndëve ku ajo ishte mbetëse.

Pas video-skandalit, Rektorati i Universitetit të Elbasanit, “Aleksandër Xhuvani”  pezulloi nga detyra Denis Himçin, me detyrë personel akademik në Departamentin e Gjuhës Frënge dhe Italiane.

 • Sondazhi i ditës:

  Një ditë afat për reformën zgjedhore, a mendoni se palët politike do vendosin në favor të qytetarëve?

Komento

Komente

 • ytmyt: 22/09/2019 07:02

  Ky duket 1000 km. larg qe eshte qofte nga anadolli, me siguri azerbaxhianas i emigruar ne Kapadoki e me pas i ardhur me ushtrine turke e i instaluar ne Elbasan qe ne kohrat e mehmet sulltan fatihut. O moj e mjera Arberi se ç`te beri kasapja turqi...

  Përgjigju
 • CFAR SURRATI HIMQIMI ELBASANIT HEJ -P E D A G O G mbi Gamor !: 21/09/2019 12:33

  Ky o per karrocjerr mer yahoo , cere i boi atij brezi te ri , qe i shkaterroi jete me kto plehra maskarejsh perverse . Ka surrat per Pedagog ky hibriti . pervers stallash . kushedi sa lope do ket cnderuar pasi bleu diplomen skadaloze

  Përgjigju
 • Ana: 20/09/2019 20:57

  Sa turp!!!!

  Përgjigju
 • Johani: 20/09/2019 19:02

  Ky rast me kujton kohen kur sali berisha gjeti fajtor Nexhmie Hoxhen per 12 kafe dhe e denoi me 12 vite burg!!!!!! Ky ishte shtet o bac,sali berisha e pati denuar edhe fatos nanon me 12 vjet burg se kishte kaqperdorur 12 kubik dru arre!!!! Sali berisha e pati gjetur fajtor edh te madhin Dritero Agolli dhe i pati ndaluar marrjen me politike sepse sipas mret saliut Agolli na ishte bashkepunetor i sigurimit,ne kohen kur berisha ishte sekretar komunist dhe padyshim ish komunist i ndyre e shiun i rrezikshem,andaj e kuptoni pse kriminel profesori denohet me 10 dite burg dhe ska asnje reagim nga i "shejti" lul basha as nga shpiuni i serbise dhe udb-s fllamur noka,por as nga ai majmun gazmend bardhi qe sle vend pa futur gjuhen,nje kriminel i ndyre qe ne çdo proteste shifet duke dhunuar policine dhe duke udhehequr kriminelet ne shkaterrim prone por ne tv del dhe thot se jo une por Rama ka hyre ne shpirtin tim,si nje majmun kriminel harron se drogen e mbolli baba i tij sali berisha ne lazarat dhe e ujiti ortaku i tij lul basha me mjete te ushtrise e kur Tahiri e shkaterroi me polici ky majmun bardhi i zi me babaen sali e ortak bashen shkuan deri en Bruksel per te kerkuar ndalimin e shkaterrimit te droges,sdo mend se edhe aty kishte ortak te berishes e bashes sepse skishte asnje shans qe droga nga lazarati te arrije ne europe pa aptur njerez ne bruksel,sidoqofte mjer shqiptaret se çpo jetojne,ku krimineli denohet me 10 dite burg me gjithe provat qe is hef e gjithe bota kurse te tjeret per skenaret e tipit babalja denohen me 5 vite burg,dhe prap basha e noka te pakenaqur siq ishte baba i tyre millosheviqi dikur qe na denonet neve kosovareve me 15 vite burg vetem per parollen "kosova republik" kurse vllaznit e bashes e nokes millosheviqt e vegjel kur vrisnin nje shqiptar dekoroheshin nga sakat nishan presedniku,andaj ky rast eshte turpi i drejtesise prandaj duhet reforme dhe denim urgjent i gjithe prokuroreve dhe gjykatesve te kampit berisha e basha siq kerkon edhe mama merkel,ndryshe shipteret do te urrehen edhe nga vetvetja!

  Përgjigju
  • Tantan: 22/09/2019 22:22

   Qenke palle fare ti ...ahaaaaa

  • Tantan: 22/09/2019 22:20

   Paske lexu boll vellime te babes ....po me shkuar qenke dobet akoma.edhe per kete mbase Sala ta ka fajin...

  • Kolombo: 20/09/2019 20:36

   Ti qenke per te vijuar vellimet e veprave te Enverit ...

 • Emigranti: 20/09/2019 14:41

  E kuptuat tani pse nuk do behet asnjeher Shqiperia..

  Përgjigju
 • Kafsha: 20/09/2019 13:33

  Mbas dhjete ditesh merr pafajsine dhe per merita nga profesor leshi behet rektor

  Përgjigju
  • Leo: 22/09/2019 07:20

   Ketij trupi gjykues ,normalisht ,me shum te drejt duhet qe ti behet nje gjykim special,se per ndryshe do te vazhdojn si deri tani .×

Lajmi i fundit

John

Zyrtare/ Inter bën skonto, Paris SG blen përfundimisht Icardi-n! Klauzolë për të mos shkuar te Juventusi