GOLAT/ Liverpool dhe Roma tri pikë me vuajtje në transfertë, Panathinaikos befason Villarrealin në Europa League (Rezultatet)

GOLAT/ Liverpool dhe Roma tri pikë me vuajtje në transfertë, Panathinaikos befason Villarrealin në Europa League (Rezultatet)

Festa e Romës

Europa League është në raundin e parë të ndeshjeve në grupe. Në 18:45 nisën përballjet e para, me 90 minutat që prodhuan rezultate befasuese. Bayer Leverkusen fitoi 4-0 me Hacken, Liverpool siguroi tri pikë duke mundur në Austri 1-3 LASK Linz, teksa Roma fitoi 1-2 kundër Sheriff Tiraspol në Moldavi. Panathinaikos befasoi në Athinë Villarreallin duke fituar 2-0.

Në 21:00, Ajax dhe Marseille barazuan 3-3, Atalanta fitoi 2-0 kundër Rakou, teksa Freiburg mori tri pikë me vlerë në transfertën e Pireut kundër Olympiacos.

Në stadiumin "Raiffeisen" në Linz, LASK humbi 1-3 kundër Liverpool në ndeshjen e parë të grupit E në Europa League. Dueli u hap nga vendasit në minutën e 14-të nga Flecker, me miqtë që reaguan në pjesën e dytë. Nunez, Diaz dhe Salah shënuan për të besuarit e Klopp, duke marrë tri pikë në këtë grup.

Në Moldavi, Sheriff Tiraspol humbi 1-2 me Romën. Italianët shënuan të parët me Paredes në minutën e 45+4, teksa Tovar barazoi për vendasit. Do duhej minuta e 65-të që Lukaku të shënonte golin me vlerën e tri pikëve për djemtë e Mourinhos, që mbajnë vendin e dytë në grupin G.

Europa League - Rezultatet:

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 21:01
VIDEO/ Liverpool shënon tre gola në Europa League, LASK 'bie' në shtëpi

Në stadiumin "Raiffeisen" në Linz, LASK humbi 1-3 kundër Liverpool në ndeshjen e parë të grupit E në Europa League. Dueli u hap nga vendasit në minutën e 14-të nga Flecker, me miqtë që reaguan në pjesën e dytë. Nunez, Diaz dhe Salah shënuan për të besuarit e Klopp, duke marrë tri pikë në këtë grup.

Ora 20:59
GOLAT/ Paredes - Lukaku, Roma 'zgjohet' në Moldavi dhe mposht Sheriffin

Në Moldavi, Sheriff Tiraspol humbi 1-2 me Romën. Italianët shënuan të parët me Paredes në minutën e 45+4, teksa Tovar barazoi për vendasit. Do duhej minuta e 65-të që Lukaku të shënonte golin me vlerën e tri pikëve për djemtë e Mourinhos, që mbajnë vendin e dytë në grupin G.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord me nismën e Kishës Katolike për ndalimin e simboleve komuniste?×

Lajmi i fundit

Hajdutët vjedhin mbi 550 kg kanabis në fabrikën e Marijuanës, ndodhi në Gostivar

Hajdutët vjedhin mbi 550 kg kanabis në fabrikën e Marijuanës, ndodhi në Gostivar