GOLAT/ Roma i shënon 7 herë Etrit Berishës, shkëlqejnë Dybala - Lukaku! Fiore mund Atalantën

GOLAT/ Roma i shënon 7 herë Etrit Berishës, shkëlqejnë Dybala - Lukaku! Fiore mund Atalantën

Festa e Dybala

Serie A e futbollit është në javën e katërt. Roma mposhti me goleadë 7-0 Empolin (VIDEO) në "Olimpico", teksa Etrit Berisha u detyrua të nxirte topin shtatë herë nga rrjeta e tij, duke marrë vlerësimin më të ulët (5.3) në këtë duel.

Ndeshja u zhbllokua shpejt, teksa Romës iu deshën disa sekonda për të marrë penalltinë dhe gjetur golin e parë me Dybalën në minutën e dytë. Më pas Sanches në të tetën minutë gjeti golin e dytë, ndërsa Grassi (me autogol) mbylli pjesën e parë 3-0.

Pjesa e dytë ishte më kërkuese për Romën, me Dybalën që shënoi dopietën personale dhe golin e katërt të ndeshjes në minutën e 55-të. Më pas ishin Cristante, Lukaku dhe Mancini që gjetën golat për 7-0. Sulmuesi belg, Lukaku, i afruar pak javë më parë te Roma gjeti golin e parë me ekipin e ri.

Po për javën e katërt, Cagliari dhe Udinese barazuan 0-0, Frosinone fitoi 4-2 me Sassuolon dhe Monza barazoi 1-1 me Leçen. Fiorentina mundi 3-2 Atalantën në Firenze, në një ndeshje të luftuar.

Kujtojmë se kryendeshja e javës së katërt në Serie A foli për zikaltërit, me Interin që fitoi 5-1 në derbin me Milanin. Juventusi siguroi tri pikë duke mposhtur Lazion 3-1.

Renditja:

 

 

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kush ka mbajtur qëndrimin më të saktë rreth situatës në veri të Kosovës?×

Lajmi i fundit

Shqiptari tregon momentet e tmerrit kur autobusi ra nga mbikalimi në Itali: Askush nuk më ndihmoi, nëse do ndodhte, të tjerë do të ishin shpëtuar

Shqiptari tregon momentet e tmerrit kur autobusi ra nga mbikalimi në Itali: Askush nuk më ndihmoi, nëse do ndodhte, të tjerë do të ishin shpëtuar