GOLAT/ Tripletë Norvegjisë në Malaga, Spanja fiton bindshëm dhe merr kreun e grupit

GOLAT/ Tripletë Norvegjisë në Malaga, Spanja fiton bindshëm dhe merr kreun e grupit

Festa pas golit të Olmo-s

Spanja fitoi 3-0 me Norvegjinë në ndeshjen e parë kualifikuese për Euro 2024 në grupin A. "Furia e Kuqe" nuk i kurseu nordikët në stadiumin e Malagas, duke shënuar që në minutën e 13-të. Dani Olmo hapi llogaritë e sfidës pas asistit të Balde, duke dërguar të tijtë me avantazhin minimal në dhomat e zhveshjes.

Edhe pjesa e dytë ishte nën diktatin e vendasve, me golat që erdhën në fundin e duelit. Ka qenë sulmuesi i Espanyol, Joselu që realizoi dopietë në minutat 84 dhe 85, për të mbyllur llogaritë e duelit.

Në grupin A kualifikues, Spanja me tre pikë mban vendin e parë, teksa po me tre pikë Skocia është e dyta. Gjeorgjia, Norvegjia dhe Qipro kanë zero pikë. Në këtë grup garojnë pesë skuadra, me Gjeorgjinë që nuk ka luajtur.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Arrestimi i zyrtares së Shëndetësisë, a po e lufton SPAK korrupsionin?×

Lajmi i fundit

ZYRTARE/ Real Madrid njofton largimin e Benzema pas 14 vitesh

ZYRTARE/ Real Madrid njofton largimin e Benzema pas 14 vitesh