Greqi/ Shpëtohen 77 emigrantë në det, erërat e forta rrezikuan mbytjen e varkës së tyre

Greqi/ Shpëtohen 77 emigrantë në det, erërat e forta rrezikuan mbytjen e varkës së tyre

Roja bregdetare greke

GREQI – Autoritetet greke kanë shpëtuar këtë të hënë 77 emigrantë, të cilët udhëtonin në një varkë me vela, në Amorgos.

Sipas medias greke Protothema, emigrantët u shpëtuan nga policia portuale, ndërsa varka ndodhej mes Amorgos dhe Astypalaia, një zonë me erëra të forta, duke rrezikuar kështu jetën e emigrantëve.

Fillimisht varka u rrethua nga 3 varka të rojes bregdetare, të cilët morën emigrantët dhe i transportuan në portin e Naxos.

K.M/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi kërkon që Greqia të heqë ligjin e luftës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Juventusi zyrtarizon rivalin e Mario Mitaj, kontratë deri në 2029

Juventusi zyrtarizon rivalin e Mario Mitaj, kontratë deri në 2029