Greqia shtyn deri më 8 nëntor masat kufizuese me Shqipërinë

Pika doganore në Kapshticë

Greqia ka shtyrë sërish masat bllokuese anti-covid, me Shqipërinë deri në datë 8 nëntor.

Me tampon brendave 72 orëve, do lejohen të kalojnëvetëm shtetasit grekë, ata që kanë leje qendrimi në Greqi, punonjësit sezonalë dhe persona për arsye shëndetësore apo arsimim.

Ndëkohë udhëtimet për qëllime turistike janë të ndaluara deri në një udhëzim të ri

E.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Në zgjedhjet e 25 prillit PD dhe LSI duhet të garojnë bashkë apo të ndara?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Rama u premton banorëve në Kombinat: Do merrni aq truall sa keni! Në Farkë, kryetari i PD thotë kishin një shtëpi 4 kurora, tani kanë katër