Grossi në termocentralin bërthamor të Zaporizhzhia-s: Po marrim masa për të shmangur katastrofën

Grossi në termocentralin bërthamor të Zaporizhzhia-s: Po marrim masa për të shmangur katastrofën

Shefi i Agjencisë Ndërkombëtare të Energjisë Bërthamore, Rafael Grossi ka vizituar sot termocentralin bërthamor të Zaporizhizhias që kontrollohet nga forcat ruse.

Ai tha se ka një plan për të garantuar sigurinë e termocentralit, ndërsa tha se duhet të merren të gjitha masat për të shmangur një katastrofë të mundshme.

"Po përpiqem të përgatis dhe të propozoj masa realiste që miratohen nga të gjitha palët. Duhet të shmangim katastrofën. Jam optimist dhe besoj se kjo është e mundur"- u shpreh Grossi.


Lajmi kryesor:

Lufta në Ukrainë/ Shpërthim pranë një baze ajrore ruse në Krime! Zelensky bisedë telefonike me Melonin: Faleminderit Italisë për mbështetjen e dhënë


B.V/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që Kosova të pranojë propozimin e Ramës për Asociacionin?×

Lajmi i fundit

'Rikthim në shtëpi', Vllaznia prezanton afrimin e parë në merkato

'Rikthim në shtëpi', Vllaznia prezanton afrimin e parë në merkato