POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

‘Gruaja ka 30 vite që ka vdekur, por voton’/ Deputeti i PS tregon ndodhinë në zgjedhje (VIDEO)

Ulsi Manja

Gjatë diskutimit të projektligjit për Gjendjen Civile sot në Kuvend, deputeti i PS, Ulsi Manja deklaroi se listat do të pastrohen nga personat që kanë ndërruar jetë, por që figurojnë ende në listat e zgjedhjeve, ndërsa tregoi një rast që shkaktoi të qeshura në sallë.

Ka 27 vite që regjistrat e Gjendjes Civile nuk pastrohen nga personat e vdekur dhe sa për humor, vajti një burrë 80 vjeç të votonte dhe pyeti një anëtar të komisionit, a votoi gruaja ime sot? Ai i tha po ka votuar në orën 08:30. Më raft pika tha plaku, që nuk erdha të votoja më herët ta takoja. Pse i tha anëtari i komisionit, jeni të divorcuar, nuk jetoni bashkë? Jo tha ai, ajo ka 30 vite që ka vdekur dhe të vetmen mundësi me e takuar është në zgjedhje se ajo vjen voton dhe ikën.

Ulsi Manja


Lajmi kryesor:

Opozita bojkot Kuvendit, Manja: PD-LSI përfituesit më të mëdhenj të bixhozit! Braçe: Të shtetëzohen


d.ba./b.ha.
Komento

Komente

 • qytetari: 11/10/2018 16:32

  Kjo qe thot manjo qenka intetesante dhe shum qesharake?Po pergjesin per kete e paska Salija qe kaik nga pushteti politik e vendore ne 2013,mesaduket monja ben shaka me Kryeminisyrin e tij zt Ramush.Zoti e shpetoft kete vend nga keto politikan hajvanollog!

  Përgjigju
 • Bejtexhiu: 11/10/2018 16:10

  Kur ka fillu me be humor dhe ky ulsi mos mbet kush pa be. Po bej naj pune se boll me llafe.

  Përgjigju
 • Fad: 11/10/2018 15:16

  Ne litar ne litar kormat, ne litar jo vetem kta po dhe ata majmunet e tjer te familjes, ngushellime familjeve dhe gjeni forc per te kaluar kete fatkeqsi nga kormat e shoqeris.

  Përgjigju