Zbardhen emrat e Grupit të Rithemelimit për bashkinë e Shkodrës, Bardh Spahia dhe Voltana Ademi mes kandidatëve që do të votohen nga baza të dielën

Voltana Ademi dhe Bardh Spahia

Voltana Ademi dhe Bardh Spahia

SHKODËR- Grupi i Rithemelimit të PD, në Shkodër, ka depozituar emrat e kandidatëve për primaret në Bashkinë e Shkodrës. Kandidatët potencialë për Bashkinë e Shkodrës kanë plotësuar dokumentacionin e kërkuar dhe formularin tip që është kërkuar nga grupi drejtues i mbështetësve të ish-kryeministri Sali Berisha.

Ashtu siç pritej, dy emrat potencialë në listë janë ish zv/Ministri i Shëndetësisë Bardh Spahia, i cili vjen në këtë garë vjen me stofin e kandidatit më të votuar në zgjedhjet e 25 Prillit, por nuk e mori dot mandatit për shkak se ishte renditur i shtati në listë. Ndërkohë që emri tjetër ashtu siç flitej, është edhe ai i kryetares aktuale të Bashkisë së Shkodrës Voltana Ademi.

Ndërkohë emrat e tjerë janë ato ish kryetarit të Bashkisë Lorenc Luka, ish deputeti Astrit Bushati, N/Kryetarja e PD Shkodër Irena Shestani, N/Kryetari i Bashkisë Shkodër Ardit Qylybyli.

Pas shqyrtimit të emrave, pritet që në datën 30 Janar, për anëtaret e PD të vijnë edhe kandidaturat të cilat do të votohen nga demokratët e Shkodrës për të zgjedhur edhe emrin e kandidatit që do të garojë në zgjedhjet e pjesshme të 6 Marsit në Bashkinë Shkodër.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si e organizoi Shqipëria finalen e Conference League?×

Lajmi i fundit

John

Nesturi tregon në ‘Repolitix’ dhunën e Berishës më 26 maj: Policia mbante komisonerët e opozitës në komisariate, erdhën për të rrahur ndërkombëtarët