Hapet brenda pak ditësh, Rama publikon pamje dhe tregon si do quhet aeroporti i Kukësit

Aeroporti i ri në Kukës i cili do të hapet së shpejti do të quhet Aeroporti Ndërkombëtar Zayed.

Këtë e ka bërë me dije vetë kryeminstri Edi Rama teksa ka publikuar një video nga aeroporti i cili mendohet të hapet brenda këtyre ditëve.

"Aeroporti Ndërkombëtar Zayed - Flatrat e Veriut…", shkruan Rama krahas videos.

Disa ditë më parë ministrja Belinda Balluku gjatë një interviste për Report Tv, tha se Aeroporti i Kukësit ka përfunduar punimet dhe është në fazën e certifikimit dhe mbarimit të procedurave. Fluturimi i parë me Air Albania drejt Londrës nga ky aeroport, Balluku tha se do të bëhet më 18 prill. 

Dje nga Tepelena, Rama përmendi investimet që ka bërë qeveria e tij gjatë këtyre tetë viteve, mes të cilave edhe aeroporti i Kukësit. Ndërkaq tha se aeroporti i Kukësit pritet të hapet për pak ditë, ndërsa shtoi se mbase kjo ka qenë arsyeja që sipas tij shtyu "Metën dhe Berishën" për të krijuar situatën me aeroportin e Rinasit, duke akuzuar se ata të 2 fshihen pas kësaj lëvizjeje të kontrollorëve për të braktisur punën.

 

Be.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  7 dite para zgjedhjeve, a ju janë ofruar para ose favore në këmbim të votës?

Komento

Komente

 • Iris: 09/04/2021 03:58

  C'eshte ky emer i shemtuar // ZAYED//,nga e gjetet,kush ua propozoi Turqia,Arabia,Emiratet??!! Aeroporti duhet te mbaje emrin e KUKESIT,eshte emer kombetar ,i bukur dhe shqiptohet lehte.Te pakten, te kishit marre mendimin e banoreve vendas perpara se ta benit //synet//.Tani te huajt do kujtojne se jemi derivat turko-arab dhe mos e censuroni komentin,jepeni te plote!!

  Përgjigju
 • Hekuri: 09/04/2021 03:38

  Po pse more ku ka emer me te bukur se sa te theli "Arrnauthavaliman".

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

‘Flas me Bashën deri sa dëgjoj gërrhitje..’/ Rama: Si e vë në gjumë Lulzim Bashës! Ore po Saliu është gjallë?