Helena Kadare zbulon arsyen pse Ismaili nuk i ka dhuruar një unazë martese

Helena Kadare zbulon arsyen pse Ismaili nuk i ka dhuruar një unazë martese

Helena Kadare

Shkrimtarja dhe përkthyesja Helena Kadare së fundmi në një intervistë televizive përveçëse ka folur për karrierën e saj ka treguar edhe jetën familjare me shkrimtarin Ismail Kadare dhe dy vajzat.

Mes të tjerash ajo zbuloi arsyen se përse bashkëshorti i saj nuk i ka dhuruar një unazë.

“Nuk më ka dhuruar sepse ne ishim një brez që e quanim veten shumë modern duke i përjashtuar këto zakone. Ishin ca zakone konservatore jashtë shijeve tona”, është shprehur Helena.

Xh.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Iris: 12/06/2024 03:27

    Po,po zakone konservatore! Po me fustan te bardhe u veshe? Po dasmen si e bete? Ky rast eshte me sakte nje shembull i jetes qe imiton fabulen /Dhelpra dhe rrushte/ se sa te ashtuquajturat /modernizma/ qe thote zonja,por le te mos i hapim ato deftere.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

Këshilli Bashkiak miraton projektin e ri “Ecole 24”: Kurse falas në teknologji për të rinjtë

Këshilli Bashkiak miraton projektin e ri “Ecole 24”: Kurse falas në teknologji për të rinjtë