Heqja e 15 pikëve, Juventus merr 'asist' kundër akuzave! Dorëhiqet prokurori i çështjes

Heqja e 15 pikëve, Juventus merr 'asist' kundër akuzave! Dorëhiqet prokurori i çështjes

Ish-drejtuesit e dorëhequr të Juventusit

Juventusi duket se ka marrë një "asist" në çështjen e tyre për t'iu rikthyer 15 pikët e hequra për shkak të "plusvalncave" dhe problemeve tatimore me financat e cilësuar si çështja "Prisma".' Calcio & Finanza' në Itali bën me dije se kryeprokurori publik i Torinos, Ciro Santoriello ka hequr dorë nga mbështetja e akuzave dhe do abstenojë në Apelin e datës 27 mars.

Santoriello ishte ai që ngriti akuzat për "Zonjën e Vjetër" dhe në bazë të tyre Juventusi u dënua nga Federata me -15 pikë këtë sezon në Serie A. Largimi i Prokurorit të Torinos nga çështja, vjen në një kohë kur kundër tij janë disa video të viteve të shkuara, teksa ai pranon se është një 'anti-juventin'.

Në Apelin e planifikuar për në 27 mars, do të jenë vetëm prokurorët Mario Bendoni dhe Marco Gianoglio për të mbështetur akuzën.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Tensionet në Kosovë, si e vlerësoni qëndrimin e ndërkombëtarëve?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Budapesti flet spanjisht, Sevilla fiton Europa League! 120 minuta, 2 gola dhe 7 penallti në finalen kundër Romës

VIDEO/ Budapesti flet spanjisht, Sevilla fiton Europa League! 120 minuta, 2 gola dhe 7 penallti në finalen kundër Romës